RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
24. juuli, 2014

Pärnad õitsevad

Pärnaõite hõrk lõhn tähistab kodumaise suve harja. Ta on meie puuliikidest hiliseim õitseja.
Eestis ainsa loodusliku pärnaliigina kasvav harilik pärn mõjub mesilastele justkui magnetina ja nende mõne nädala jooksul kui pärn õitseb siis puu sumiseb. See on kindlasti üks mõnusamatest helidest suvehelide hulgas. Tasub kuulata pärna juures – olgu see siis Eesti vanim ja jämedaim, pühapuu või lihtsalt tuttav pärn.

Täri pärn kasvab Saaremaal Liikülas keset niitu – tüse ja masajas. Ta on Eesti vanim ja jämedaim harilik pärn millel vanust üle 400 aasta. Madala, 12 m kõrguse puu võra alumised oksad koolduvad peaaegu maani. Paljude pahkade, konaruste, oksaaukude ja muhkudega soliidse puu tüve ümbermõõt on 6,85 meetrit. Võimas puu. Vanade pärimuste kohaselt ulatunud meri kunagi pärnale nii lähedale, et samast puu alt lastud paate vette.




Lisa kommentaar

Email again: